Freeriding na Javoru

25. March 2008

Konečně si někdo na nás tam nahoře vzpomněl a v tuhle neobvykou dobu nám dopřál freeridové radovánky. Napadali tuny bíle hmoty a my jsme jsme většinu velikonočních prázdnin trávili na Javoru.

Ve čtvrtek jsme tam spolu  vyrazili s Růžou a Tomášem a topili se v 30 číslech prachu a proráželi nafoukané stěny, které místama byly až po krk a kluci na nich zkoušeli lejbeky nebo jak se to jmenuje:D Úžasný. Pár fotek má Tomáš takže mi je snad během týdne pošle. Omluvam se mu že jsem mu ztratil pouzdro:) V lese jsme potkali nějaké plzeňského zhula kterej jezdil v lese stylem  "snad to vyjde" kudlu a vše co překáželo skočil a většinou kupodivu odjel. Až na jeden 4m dropík kterej zaslal do protisvahu i když jsme na něj křičel pozóór. Jeho slova" ty krááávo,hehe" a jel dál. Já projel neskutečnou dírou plnou kamenů bez úrazu, jen Růža nechápal co se děje:D. V pátek ráno bylo špatné počasí tak jsme ježdění vynechali a zregenerovali jsme se na Sobotu.

V  sobotu ráno přibyl ještě Kypťák, Lolli a Jacih.  První hodinu jsme si vyjíždeli nové a nové lajny v neporušené půlmetrové dece prašanu. Poté jsme se rozdělili a Já s Mírou (Jacih) vyrazili na jeho spoty, které už má mrtě prolezlé díky jeho časté návštěvě. Zná každej kousek a každou skálu tak mi ukázal kde co je a spolu jsme i pár fotek nafotili(To víte nikdo nechce fotit a každej chce jezdit tak se neni čemu divit že fotek je málo). Při cestě dolu zadní stranou nás zastavil starší pán s nášivkou na rameni a ptal se jak jsme se dostali nahoru. Míra vysvětlil že pěšky tak nás naštěstí nechal být, jinak by chtěl po nás permice( Na javoru platí zákaz jízdy po lese pod pokutou sebrání permic)  po 4 hodinách ježdění jsme se dole sešli s Růžou a vyprávěl své zážitky. Něco co jsi pamatuju " ty krávo, jsme tam jeli všichni na takovou velkou skálu skočili a za náma nějakej němec, kterej se neměl moc pod kontrolou a skočil jí taky. Dopad vykroutil si koleno na druhou stranu, tak jsme ho odtáhli na sjezdovku a řekli ať si zavolá pomoc" To se cení, Kypťák už přemýšlel jak mu seberou prkno a ujedou:D.

V neděli jsme měl sraz už na Arberu jen Já s Mírou (jacih) a nafotili ještě nějaké jeho spoty. V lese se pohybovalo více skierů a snbrďáku než po sjezdovce a les už vypadal boulovitě jako  fiska. Kalamita, která vykácela les sice udělala pěkné planiny a odkryla do té doby neskákatelné věci, ale i díky tomu v lese jezdí mraky lidí. V neděli jsme potkali spousty známejch lidí. Skieři z Klatov, a spousty nám známejch plzeňáků.

Užili jsme si bezpochyb nejlepší Fr ježdění nejen téhle a posledních dvou sezón. Já jsem si díky Mírovi a jeho znalosti místního terénu užil nejlepší Freeride co jsem kdy jezdil.

Fotek je pár,ale myslim že poznáte jaké to tam bylo. A kdo nebyl tak může litovat, protože takovéhle podmínky poslední dobou moc časté nejsou.

                                                                                                                                           Riči   

Foto: Míra, Riči